Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Życie i śmierć.

Go down

Życie i śmierć.

Pisanie by Admin on Nie Gru 04, 2016 10:03 pm

Punkty życia.1. Czym jest zdrowie postaci?
Zdrowie postaci jest to ogólny stan fizyczny i psychiczny danej postaci.
Postacie mogą chorować, mogą ulegać wypadkom bądź uszkodzeniom w trakcie bijatyk lub ryzykownych akcji. Należy więc dostosowywać się do postów innych graczy, a przede wszystkim do odpisów Mistrza Gry, który zawsze ma decydujący głos, co do tego, jakie obrażenia dokładnie otrzymała nasza postać w danym wątku.
Uleczyć się mogą natomiast magią szeroko pojętą, mocą, lub po prostu udać się do lekarza. Jeśli nie zareaguje się wystarczająco szybko, postacie mają ryzyko trwałego uszczerbku na zdrowiu, a nawet śmierci.
2. Klasyfikacja obrażeń:
Oceniając salą 1-10, obrażenia można przedstawić następująco:
01 np: zadrapanie, uderzenie się, obtarcie.
02 np: lekkie oparzenie.
03 np: słaba reakcja alergiczna, średnie stłuczenia, oparzenie I stopnia.
04 np: zadyszka, zakwasy.
05 np: średnia reakcja alergiczna, zatrucie pokarmowe, mocne stłuczenia.
06 np: przeziębienie, silna reakcja alergiczna, oparzenie II stopnia.
07 np: utrata 25% krwi, ostra infekcja.
08 np: złamanie zamknięte, zakażona rana, przebicie kończyny, utrata zmysłu, oparzenie III stopnia, hipertermia, hipotermia.
09 np: utrata 50% krwi, paraliż niecałkowity, złamanie otwarte, przebicie narządu niewitalnego.
10 np: utrata powyżej 75% krwi, utrata kończyny/narządu niewitalnego, przebicie narządu witalnego, całkowity paraliż, oparzenie IV stopnia. Wszelakie choroby letalne, które nie mają szans na poprawę.
3. Choroby na forum.
Niektóre postacie mogą zapadać na różne choroby, dokładnie tak, jak w naszym prawdziwym świecie. Należy odgrywać je w sposób odpowiedni do danej choroby, czy uszkodzenia ciała, mając na uwadze zmiany, jakie zachodzą podczas trwania choroby, bądź jak zmienia życie dana niedyspozycja. Polecamy po prostu pytać, bądź szukać informacji, na temat wybranego problemu zdrowotnego. Keir, z racji bycia jedynie podwymiarem prawdziwej Ziemi, posiada dokładnie tą samą pulę chorób i niesprawności.
Uwaga 1: W przypadku niektórych chorób, które wymyślone są typowo pod fabułę forum, Mistrzowie Gry zastrzegają sobie prawo do osobistego sterowania objawami i określania ich w poście w dowolnym momencie wątków zarażonej postaci.
Uwaga 2: Niektóre rasy mogą zareagować inaczej, bądź mieć specyficzne stany chorobowe. Jeśli nie jesteście pewni, jak może przebiegać dana choroba, pytajcie Mistrza Gry.
4. Sposoby na odzyskanie zdrowia.
Sposobów na zregenerowanie zdrowia jest kilka:
Szpital: Pacjent ma spore szanse do całkowitego zaleczenia, jednakże nie wszystkie choroby mogą zostać w pełni wyleczone, nawet technologią i nauką Keiru. Leczona postać może, acz to jest zależne od tego na co się leczy, spędzić w szpitalu kilka dni fabularnych. Lekarzem steruje MG, ewentualnie postać, która jest nim, pod okiem MG oceniającego skuteczność danej kuracji.
Znachorzy: Znachor, w wielkim skrócie, jest to obdarzony mocą uzdrawiania. Mocą można prosić o uleczenie najwyżej dwa razy na dobę, w przeciwnym razie zwyczajnie nie zadziała. Niektórzy znachorzy muszą jednak się liczyć z tym, że mimo że pomoże komuś, to obije się to na nim, a skuteczność zależy od stopnia opanowania mocy.
Magia: Wszelakie zaklęcia czy eliksiry leczące. Zależą one od doświadczenia maga, i od dostępności wszelakich ziół czy źródła energii, która jest potrzebna by móc ją przelać na chorego.
Moc regeneracji: Jej szybkość i skuteczność, zależna jest od stopnia opanowania tej mocy, ale przy najsłabszym poziomie regeneruje około 10%, zaś przy maksymalnym stopniu jej poznania, jest w stanie uleczyć niemal w stu procentach, choć może to zabrać chwilę.
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Śmierć postaci

Pisanie by Admin on Wto Gru 06, 2016 11:25 am

Śmierć postaci to coś, co zawsze wzbudzało wiele kontrowersji, jednak czasem jest to nieuniknione i nadchodzi ta ważna decyzja: porzucić postać czy nie? Spróbujmy trochę nakreślić sytuacje na forum:

Na forum gracz nie może całkowicie decydować o tym, czy jego postać przeżyje, czy nie. Jest to spowodowane doświadczeniem administracji z różnymi dziwnymi sytuacjami, kiedy to gracz sam podkładał się pod nóż MG, mając jednocześnie zablokowana możliwość uśmiercenia postaci. Dlatego grając tutaj, warto przemyśleć ruchy postaci, zajrzeć do ekwipunku i statystyk zanim podejmie się głupią decyzję.  

Przywiązanie duszy
Śmierć postaci może nastąpić w różnych okolicznościach. Co wtedy, czy postać przepada? Chyba najlepsza odpowiedzą na to pytanie jest wyspa nekromantów. Magia, nad którą piastuje opiekę, to właśnie magia śmierci. Magowie, którzy się nią zajmują, z pewnością znajdą sposób, by związać duszę postaci z jakimś ciałem. Szanse na to są jednak małe, a ostateczna decyzję podejmuje MG za pomocą rzutu kością. Dlaczego? Ponieważ istnieje ryzyko stworzenia zombi, które rośnie wraz z brakiem doświadczenia maga, a kolejną przeszkoda są shinigami oraz ich zastępcy. Niemniej, jeżeli już się uda, najczęściej nekromanta na siłę wiąże duszę zmarłego z naczyniem, czyli ciałem lub przedmiotem. Odesłanie duszy w zaświaty odbywa się poprzez zniszczenie pieczęci wiążącej.

Wskrzeszenie postaci
Wskrzeszenie postaci taką jaka była jest rzadkim zjawiskiem. Następuje TYLKO w trzech wypadkach:
1. Gdy Shinigami cofa swoja decyzję.
2. Kiedy zmarły za życia posiadał na sobie artefakt Esencji Duszy
3. Gdy ktoś użyje Kamienia Filozoficznego.

W pierwszym wypadku decyduje administracja, ponieważ Shinigami nie są rasą grywalną. W drugim przypadku czas na wykorzystanie artefaktu jest limitowany i jeżeli jego użycie nie nastąpi w tym czasie, postać umiera. Z kolei kamień Filozoficzny można zdobyć tylko podczas eventów, lecz i wtedy szansa zdobycia jest mała. Warto wtedy wybrać się na wyprawę (poziom trudny), lub pokusić się o odebranie kamienia komuś, kto już go posiada.  

Dusza i Duch
Definitywna śmierć postaci bez koła ratunkowego następuje wraz ze zniszczeniem duszy. Mogą to zrobić osoby z mocami astralnymi, bardziej wtajemniczeni nekromanci, lub demony, które owymi duszami się żywią. Pozostaje już nic innego jak stworzenie nowej postaci, lub przypisanie innej duszy do naszego starego ciała. Należy jednak wziąć pod uwagę całkowitą zmianę charakteru i zachowania takiej osoby. (Nowa postać z tym samym wyglądem).
Duchy natomiast to dusze zmarłych z jakiegoś powodu przywiązane do ziemskiego padołu. Nie zostały one odprowadzone przez Shinigami na drugą stronę. Na forum duchem można grać tylko przez realny miesiąc, co daje graczowi czas, na podjęcie kroków w celu przywrócenia duszy do życia. Po upływie tego czasu, jeśli ów szansa zostanie zmarnowana, dusza zostaje zabrana do świata po tamtej stronie.
Trzeba pamiętać, że tylko nieliczni są w stanie ujrzeć i porozmawiać z duchami, dlatego ich rola ogranicza się do obserwacji losów świata.
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach