Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Obrzeża miasta

Go down

Obrzeża miasta

Pisanie by Admin on Pią Gru 09, 2016 10:55 pm


Obrzeża miasta w pewien sposób są połączeniem dwóch światów. Z jednej strony mamy tętniąca życiem nowoczesna metropolię, z drugiej świat podziemia, którego zwykły obywatel nie chce znać. Otaczają one miasto, lecz największy teren obejmują na południowej części, zacierając granicę miedzy dzielnicą kirathun biegnącą do portu, a samym Keirem. Mieszanina ubóstwa i wpływu świata podziemnego sprawiły, że dzielnice te zdominowały gangi, również widok narkomana nie jest tutaj czymś rzadkim. Szara strefa jaka się tu wytworzyła władze miasta starają się w pewnym stopniu kontrolować, na ulicach widać patrole policji, raz po raz są organizowane akcje charytatywne, a władze miasta  czasem starają się wymusić na pracodawcach lepsze jakościowo umowy. Taki wpływ miasta sprawia, że życie tu choć niepewne jest znośne.


Architektura.
Obrzeża w mało czym przypominają miasto. Budynki zwykle są utrzymane w prostym, eleganckim i klasycznym stylu, choć wiele z nich jest zaniedbanych z powodu braku pieniedzy, lub zainteresowania właścicieli. Część opustoszałych budynków zamieszkują bezdomni, lub służą za kryjówki dla różnych podejrzanych osobistości.
Same tereny są różnie wykorzystane. Prywatne działki należące do średniej warstwy społecznej zwykle są podzielone na zadbany ogród i część z własnoręcznie wyhodowanymi owocami i warzywami. Biedniejsi mieszkańcy ograniczają sie do skromniejszego podwórka, nierzadko z psem stróżującym. Tereny należące do zarządu miasta z kolei, zwykle są zagospodarowane na parki bądź ogólnodostępne ogrody, czy inne place zabaw. Jednak im dalej od centrum miasta,tym wyraźniej widać tu obecność dzikiej przyrody. Drzewa, nieużytki, pola, zwłaszcza te ostatnie lubią odwiedzać dziki w poszukiwaniu jedzenia.

Klimat.
Panuje tutaj klimat umiarkowany. O ile w centrum miasta pogoda jest sztucznie kontrolowana, tak tutaj pory roku zmieniają się wraz z upływem czasu. Przy czym zmiany temperatur następują zazwyczaj łagodnie, na przestrzeni kilku dni, i nie osiągają skrajnych wartości. Latem średnie temperatury osiągają tu 22 °C, zimą około -30 °C

Ekonomia
Obrzeża miasta tworzą tak zwaną "Szarą strefę". Wiele legalnych dochodów jest tu ukrywanych przed odpowiednimi organami w calu jak największego zarobku. Chociaż ludzie często są tu zatrudniani "na czarno"  rzadko który przedsiębiorca sięga po typowo nielegalne metody, czy towary. Udziały przedsiębiorców z tej strefy sięgają aż 20%, co w ogólnym rozrachunku jest problemem władz miasta, a z którym zdają sobie nie do końca radzić. Na obecną chwilę władzom udało się zahamować wzrost wpływu szarej strefy,lecz minie jeszcze trochę czasu zanim sytuacja zmieni się na lepsze.

avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach