Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Dzielnica Bogaczy

Go down

Dzielnica Bogaczy

Pisanie by Admin on Pią Gru 09, 2016 5:20 pm

Część miasta, położona na północ od centrum, którą wyróżnia przepych i bogactwo. Granica miedzy dzielnicami choć łagodna jest stosunkowo wyraźna i nietrudno pomylić się co do lokalizacji. Ulice i chodniki przemieszczają ludzie zamożni, często wykształceni, choć nie zawsze kulturalni i życzliwi. Wszak pieniądze nie zawsze idą w parze z dobrym wychowaniem, a część stałych mieszkańców ma za uszami różne mniej legalne interesy, które lepiej by nie ujrzały światła dziennego.
Najbogatsza część dzielnicy jest wolna od wszelkiej szpiegowskiej technologi, lecz trzeba się liczyć ze wzmożoną ochroną i monitoringiem, gdyż ważne osobistości nie lubią nieproszonych gości. To tez dzielnica kulturowa, nigdzie w mieście nie ma większego zagęszczenia kin, czy teatrów, które oferują znudzonej elicie rozrywkę na wysokim poziomie. Zawyżone ceny w sklepach zdają się nikomu nie przeszkadzać, a dobrej jakości jedzenie króluje na stołach, czy to w domu,czy w restauracji. A bankiety dla znudzonego towarzystwa zdają się być dobrą okazja do nawiązania cennych znajomości.Architektura.
Najprościej określić to jednym słowem: przepych.
Nie istnieje w tej dzielnicy coś takiego, jak umiar. Budynki zwykle są wręcz nazbyt ozdobione, ogrody zapierają dech w piersiach, a wnętrza budynków zdają się być jakby w innym świecie.A wszystko to wykonane z najlepszej jakości materiałów, gdzie nie liczy się nakład finansowy, a efekt końcowy. Trzeba się jednak liczyć z obecnością różnej ochrony,która niestety nei wpuści na teren prywatny bez odpowiedniego zezwolenia. Nie ma co się jednak dziwić wszelkim zabezpieczeniom, rzadkie dobra kuszą złodziei...

Klimat.
Choć dzielnica bogaczy ściśle przylega do północnej części centrum, klimat jest tutaj nie sterowany ręką zarządców miasta.Przynajmniej oficjalnie, bo z pewnością można tu znaleźć osoby które stać na podobny system. Dlatego też wahania temperatur są łagodne, tak samo jak łagodnie zmieniają się pory roku. Temperatura w lecie nie przekracza nigdy 25°C, zimą natomiast nie schodzi poniżej -20°C, choć czasami przez kilka dni w ogóle nie ulega większym zmianom. Roślinność, choć czasem egzotyczna, jest tu zadbana i ścisłe kontrolowana, by nie zachwiać naturalnie występującej fauny i flory.

Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach