Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Kirathun

Go down

Kirathun

Pisanie by Admin on Czw Gru 08, 2016 11:48 pmW rzeczywistości jest to miejsce łączące w sobie pchli targ, slumsy i wszelkie brudne interesy. Położenie miedzy miastem, a portem wyspy sprawia, że jest to nie tylko ulubione ulubione miejsce spotkań szemranych typów, lecz tez ich bazą wypadową. Na stoiskach z pewnością znajda się kradzione rzeczy, lub te całkiem nielegalne pokazywane tylko odpowiednim klientom. Bliskość barów i pubów kusi niskimi cenami i długimi rozmowami o interesach.  Nie brakuje tu wszelkiej maści domów rozrywek, tawern, czy wynajmujących swoje usługi specjalistów: przewodników, kurtyzan, najemników, złodziei czy paserów0. Nie zabraknie również wszelkiej maści awanturników, którzy po paru głębszych stracili swoje pieniądze. Jest to też miejsce gdzie prawo jest jedno: ząb za ząb, a wszelkie służby bezpieczeństwa wolą ograniczyć się jedynie do obserwacji z bezpiecznej odległości. A nawet jeżeli zawita tu jakiś mundurowy, można niemal być pewnym co do jego podwójnego życia, lub lepkich rączek.
Poza gęstymi zabudowaniami rozciągają się piękne zielone wzgórza. na zielonych pastwiskach nierzadko można dostrzec pasące się bydło, a z lotu ptaka okolica odkrywa dodatkowo szachownicę pól, podziurawioną rzadkimi skupiskami drzew. Bliżej Keiru typowo wiejska zabudowę przejęły większe fabryki i bardziej unowocześnione metody upraw.

Ekonomia
Bez wątpienia miejsce to wpływa negatywnie na jakąkolwiek legalna gospodarkę. Przemyt broni, narkotyków, czy niekiedy poufnych informacji pozwala się wzbogacić tylko nieuczciwym cwaniaczkom. Cześć zainteresowanych wspiera także działalność szarej strefy,, o nie jest tu tak rzadkim zjawiskiem. Z drugiej strony system stworzony przez władze Keiru i obowiązujący na terenie miasta, a także częściowo w porcie, nie zawsze działa poprawnie. Obywatele zepchnięci na margines, czy skraj bankructwa wbrew powszechnej opinii mogą tu znaleźć drugą szansę. Tereny rolnicze, usytuowane miedzy Keirem a Kirathun są ważnym elementem w produkcji żywności. Ekologiczne, tradycyjne, czy nowoczesne zaopatrują metropolię w niezbędne produkty, w zamian co roku dajac rolnikom dotacje na rozwijanie technologi żywieniowej.

Klimat
Panuje tu niestabilny umiarkowany klimat, ze słabo widocznymi porami roku. Cechą charakterystyczną są tu częste i gwałtowne burze latem, oraz masywne opady śniegu zimą. Czasami jednego roku panuje susza, innego dochodzi do podtopień. Sama temperatura nawet w ciągu dnia potrafi zmienić się o dobre kilkaset stopni. jest to spowodowane  tarciem się dwóch frontów: łagodnego,chłodnego i wilgotnego powietrza napływającego od strony portu, oraz masami ciepłego,suchego i gorącego powietrza jakie wytwarza samo miasto. W zależności od tego które masy powietrza aktualnie dominują, taką pogodę doświadczają mieszkańcy.

Rasy:
Nie odnotowano tutaj dominacji jednej konkretnej rasy. O ile tradycyjnym rolnictwem zajmują sie ludzie, tak większy przemysł zdominowały już pół-smoki, czy mroczne elfy.  Z kolei wszystkie mniej legalne interesy przyciągają wszystkich zainteresowanych bez względu na podziały rasowe. Niestety multum różnych przedstawicieli ras czasem prowadzi do zgrzytów.

avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach