Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Hauda węgla

Go down

Hauda węgla

Pisanie by Admin on Czw Gru 08, 2016 6:15 pm

Ogromne zapasy węgla kamiennego przeznaczone głównie dla indywidualnych odbiorców. Oczyszczony i gotowy do sprzedania węgiel jest dostarczany z wyspy Morduke. Do ogromnych betonowych placów dostarczany jest z portu transportem lądowym, a tu czeka na indywidualnego klienta. Przewozem i handlem zajmuje się jedna z większych firm, lecz nie cieszy się ona bardzo dobrą opinią. Sprzedając partie towaru na wagę, można kupić mokry węgiel,nawet wtedy gdy nie pada.
Nie ma tu nic poza górami ziemi, węgla i błota rozjeżdżonego przez ciężki sprzęt. Robotnicy kręcą się tu od poniedziałku do soboty do godzin popołudniowych, nikt tutaj nie pracuje na trzy zmiany. Teren jest częściowo ogrodzony i oświetlony, dla pozoru zatrudniono nawet strażnika z psem. W praktyce nie ma możliwości upilnowania tego terenu w całości,co samo w sobie jest już okazją do wykorzystania.
Z hałd wydobywają się opary, jest to widoczne zwłaszcza porankiem, lub w chłodne dni. To dwutlenek węgla, temperatura wewnątrz składowiska jest nieco wyższa i stała. Nie jest to zbyt dużym zagrożeniem, ale przy bezwietrznej pogodzie w niektórych dołkach może gromadzić się gaz. Warto wtedy uważać by się nie udusić.
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach