Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Kanały

Go down

Kanały

Pisanie by Admin on Czw Kwi 26, 2018 8:32 pm

Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Light Yagami on Czw Kwi 26, 2018 8:54 pm

Kira, wskrzeszony jakiś czas temu dzięki swojemu synowi, który dowiedział się od Mikamiego jak mógłby to zrobić, siedział ukryty w mieszkaniu, który syn dla nich wynajął, z pomocą nieodzownego i zawsze pomocnego, a przynajmniej się starającego, prawnika. Od niechcenia przeglądał kanały, a jego uwagę najbardziej przykuł kanał z wiadomościami. A dokładniej list do L'a. Yagami zdziwił się na tą informację.
- Co się dzieje, tato? - Spytał Hikari, który jak na swój wiek był szalenie inteligentny.
- Muszę jechać. - Light wstał i podszedł do drzwi. - Zostajesz tutaj. Gdybym nie wrócił w ciągu... - na moment się zamyślił - ...dwóch godzin, bądź nie dał ci znaku życia, idź do dziadka.
- Jasne... - Chłopiec obserwował, jak Kira wychodzi i zamyka za sobą drzwi.

- x - x - x -

Minął dobry kwadrans, nim Yagami znalazł się przy wejściu do kanałów. Zgasił silnik, rozglądając się po niezbyt widocznym, z powodu zapadającego z wolna zmierzchu, terenie. Pozornie nie zauważył nic, co by odbiegało od normy. Może jedynie pora, w jakiej tu się znalazł, nie była typowa. No i to, że tuż za jego plecami rozległ się chłodny śmiech, który sam Yagami dobrze znał.
- Ryuk... - Na twarzy geniusza pojawił się uśmiech.
- No ja! - Powitał się shinigami. - To co? Wróciłeś z piekła?
- Tak prosto się mnie nie pozbędą. - Potaknął Light. - Wybacz, ale nie mam jabłek. - Dodał, zerkając na niego kątem oka.
- Smutny Ryuk jest smutny... - Na twarzy stwora rozwidniał teatralny płacz.
- Co dzieje się w mieście? - Rozmówca przerwał jego teatrzyk.
- Nie pamiętasz? Nie jestem ani po twojej, ani po niczyjej stronie. - Ton głosu Boga Śmierci zmienił się na surowy i spokojny, tak nie pasujący do jego charakteru.
Kira prychnął pod nosem, wysiadając z samochodu. Sięgnął po latarkę, jednak póki miał jakąkolwiek widoczność wolał jej nie włączać. Niepotrzebnie by zdradził swoją pozycję i obecność. Coś mu tu wyraźnie nie pasowało, i to wcale nie był fakt, że L najpewniej też tu się zjawi.
Light Yagami
Light Yagami

Liczba postów : 4
Join date : 24/04/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Kristiaan Roos on Nie Kwi 29, 2018 11:15 pm

Mefisto wraz z towarzyszem wszedł na statek. Pojazd był mały wielkosci wana, przystosowany do zabrania maksymalnie 8 osób. Podczas lotu celowo przymknał,czy też wyłączył soczewkę, jakoś nie miał ochoty na dzielenie sie z wiecznie ciekawym sąsiadem na temat swojej technologii. Znaczy demonicznej. Niemniej po dotarciu do celu, wylądował w zaułku niedaleko Nory Diabła, a potem po zabraniu paru akcesoriów otworzył studzienkę. Celowo użył innego wejścia, by uniknąć ewentualnych pułapek,abo innych obserwatorów na zewnątrz. Poza tym chciał zamienić jeszcze słówko z Baalem. Smród szybko dał o sobie znać, stad po prostu wyłaczył  receptory węchu by mieć spokój. Spojrzał jeszcze na hologram,wczytał mapkę i ruszył w obranym kierunku,czyli tam gdzie powinien czekać Kira.
– Ta kopuła musi być zaawansowaną technologią. Ziemskie zabawki na tle innych,pozostają na niskim poziomie. - odparł cicho i po demonicznemu do towarzysza - Pamiętam, gdy miałem do czynienia z czymś podobnym, jednak to był eksperyment naukowy. Kopuła była sterowana od wewnątrz za pomocą nieurządzenia w kształcie jajka. Nie dało się jej zniszczyć, a długotrwałe zamkniecie całego miasta pod nią zmieniło struktur społeczną wszystkich mieszkańców. Nie jestem pewien czy warto to niszczyć, możemy wiele skorzystać na chaosie.

Kristiaan Roos

Liczba postów : 3
Join date : 29/04/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Takeo Kurome on Pon Kwi 30, 2018 5:23 pm

Baal, którego gigai wyglądało kropka w kropkę jak L, a dodatkowo potrafił niemal idealnie oddać jego zachowanie i sposób mowy, wybrał się do kanałów, wraz z imitującym Near'a pasierbem. W krok za Mefisto wskoczył do kanałów, gdy wskazał mu gdzie. Wsłuchiwał się w słowa Mefisto, zamyślając się nad nimi. Właściwie, to źle nie mówił, jednakże nie miał też w pełni racji.
- Myślę, że kopuła została postawiona przy pomocy magii. - Mruknął pod nosem, również korzystając z języka właściwego demonom.
Potem z kolei to Pan Zniszczenia przejął pałeczkę, wskazując mu wyjście, którym na moment wydostaną się na powierzchnię. Z monitoringu, którego obraz przez soczewkę podrzucił im Near, zauważył że nie tylko oni się wybierali na przeszpiegi do kanałów, gdzie zaprosił ich usłużnie w liście M. Kiedy tylko wyszedł, na szczęście suchy i wcale nie aż tak źle pachnący, podszedł do Kiry, w sposób typowy dla L'a i tak właściwie dla niego też, bo sam tak chodził w gigai.
- Light-kun. - Powitał się z nim w sposób, w jaki odzywał się do niego prawdziwy L. - Czemu nie przywitałeś się, gdy wróciłeś z martwych? - Zagadnął, wpatrując się w niego badawczo. - Ale, skoro już tu jesteś, Light-kun, może pomożesz nam w małych poszukiwaniach? - Wpatrywał się w niego wyczekująco i niemal nalegająco. - Pan przodem? - Zagadnął, wpuszczając Kirę, a następnie Mefisto, by po nich samemu wejść do kanałów wskazanym przez M wejściem.

Takeo Kurome

Liczba postów : 6
Join date : 29/04/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Mistrz Gry on Pon Kwi 30, 2018 5:56 pm

Kiedy tylko znaleźliście się na dole, Kira poczuł, że stanął na żyłce. Nie miał prawa jej zauważyć, gdyż biegła pod taflą szlamu. Następnie usłyszeliście głośny wystrzał z głębi kanału, po prawej od wejścia, rozległo się też bardzo jasne, oślepiające wręcz światło. O dziwo, nie zginęliście. Żaden pocisk nawet was nie musnął. Kiedy tylko wasze oczy znów przyzwyczaiły się do ciemności, zauważyliście osobliwą instalację - Telefon komórkowy na statywie, obok niego podstawka, z której czuć paloną siarką, oba elementy połączone żyłką, której koniec tonął w szlamie. Zaniepokoił was również cienki drucik, wystający z telefonu, a biegnący do sufitu. Przy oględzinach, dostrzegacie kątem oka jakąś postać, wystającą za rogiem.

Zaniepokoiło was również to, że od wejścia do kanałów, L ani razu się nie odezwał przez komunikator. Najprawdopodobniej ściany kanału nie przepuszczają fal radiowych, komunikatory są poza zasięgiem, a drucik w telefonie to swoista antena
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 212
Join date : 05/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Light Yagami on Pon Kwi 30, 2018 10:38 pm

Light niemal natychmiast spojrzał pod nogi, gdy poczuł pod podeszwą buta, że coś pęka. Wystrzał, głośny a ponadto na moment oślepiający, początkowo zdezorientował geniusza, który skulony na moment stał w miejscu, póki oczy nie przyzwyczaiły się mu do ciemności. Gdy znów mógł w miarę widzieć, a przynajmniej na tyle, że widział co gdzie jest i mniej więcej co to jest, rozejrzał się po otoczeniu. Zauważył osobę, która wyglądała zza rogu, jednak zgadywał że nie do końca zdążyłby ją dogonić. Bardziej interesowała go konstrukcja, widoczna tuż na wprost, a która początkowo sprawiała wrażenie bomby odpalanej zdalnie z pomocą telefonu. Zapach siarki go w tym utwierdzał, jednak z drugiej strony, woń mogła pozostać po wystrzale i jeszcze się nie ulotnić, jednak po ostrożnym postąpieniu paru kroków w kierunku tej rzeźby upewnił się, że faktycznie to płyn, wlany do pojemnika, tak pachnie, co w połączeniu z drucikami które łączyły go z telefonem i ze szlamem nie wyglądało zbyt optymistycznie, jak dla niego.
- Nie ma zasięgu. - Kira spojrzał na swój telefon, potem na antenę. - Antena, odpowiednio skalibrowana, może dać jedną kreskę, co wystarczy by zadzwonić i przesłać sygnał drutem do pojemnika. - Spojrzeniem przesunął po drucikach, by sprawdzić jak dokładnie one idą. - Przerwanie drutu może otworzyć obwód, a to może zapobiec wybuchowi. Gorzej, jeśli jest to pod napięciem. Wtedy eksplozja gwarantowana, bo sygnał przestał docierać. - Na moment zamyślił się, zerkając kątem oka na Ryuka. - W tym obwodzie płynie prąd? - Spytał się ze spokojem, choć dyskretnie.
Light Yagami
Light Yagami

Liczba postów : 4
Join date : 24/04/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Kristiaan Roos on Wto Maj 01, 2018 9:06 pm

Gdy rozbłysło jasne światło odruchowo zakrył oczy ręką. Jesli nic w niego nie trafiło to prawdopodobnie zostało odcięte jedno z wyjść,lub miało to odwrócić ich uwagę. Gdy i jego oczy przywykły sam dostrzegł jakiś cień, ale zostawi to już kompanowi.Skinął Baalowi głową by za nim pobiegł. Na pytanie o prąd złapał również oślepionego szczura i cisnął nim na druciki.
– Masz odpowiedź, to nie jest skomplikowana konstrukcja,ale skuteczna. Chętnie posłałbym cie znowu do diabła, ale mam do ciebie za dużo pytań. - odparł i spojrzał na drucik. Nie zdziwiłby się gdyby strop spadł im na głowę.

Kristiaan Roos

Liczba postów : 3
Join date : 29/04/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Takeo Kurome on Sro Maj 02, 2018 1:17 pm

Baal dyskretnie skinął głową pasierbowi, a potem kątem oka spojrzał na postać, która obserwowała ich zza rogu. Zapewne już zaczynała się powoli wycofywać, jednak dla Pana Zniszczenia nie grało to różnicy. I tak mógł wciąż go dogonić, co najwyżej biegnąc w tempie właściwym dla w miarę wysportowanego człowieka. Brał też poprawkę na ewentualne próby zabójstwa, na które rzecz jasna był przygotowany.
- Rozejrzę się, a wy zajmijcie się tym. - Poprosił, powoli i ostrożnie kierując się w tamtą stronę, stopniowo jednak przyspieszając, by go nie zgubić i dogonić. - Hej! Zgubiłeś coś, lub kogoś? - Zawołał za tajemniczym mężczyzną, chcąc pokazać mu też, że złych zamiarów (jeszcze) nie ma i nie jest uzbrojony.

Takeo Kurome

Liczba postów : 6
Join date : 29/04/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Mistrz Gry on Sro Maj 02, 2018 4:10 pm

Postać jednak nic nie odpowiedziała. Nawet nie drgnęła. Gdy Baal podszedł bliżej, zauważył, że postać, to blondynka. Martwa blondynka, przywiązana metalową linką do ściany, za szyję. To dlatego ciało nie opadło, a wręcz wyglądało na żywe, obserwujące przestrzeń przed nią. Co ciekawe, nie widać żadnych śladów walki, żadnej rany, ale kałuża krwi, w której stała zdradzała, że rzeczywiście nie żyje. Komunikator nadal milczał, jak bez baterii - wszak zaklęcia przestały działać od jakiegoś czasu
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 212
Join date : 05/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Light Yagami on Nie Maj 20, 2018 10:30 pm

Kira dalej wpatrywał się w konstrukcję z telefonem, kompletnie ignorując komentarz białowłosego chłopaka. O parę kroków podszedł w stronę telefonu, szybko oceniając ryzyko, które mogłoby spotkać pobliskie otoczenie. Przesuwał spojrzeniem, wte i wewte, po wszelakich kablach i rurkach.
- Ryuk..? - Light spojrzał kątem oka na shinigami.
Odpowiedział mu tylko chłodny śmiech stwora, który mógł znaczyć tak samo odmowę odpowiedzi jako takiej, jak i złą wróżbę. Sam nie wiedział, jak to interpretować, więc postanowił że pokusi się jednak o podjęcie działania i delikatnie, z pełną dozą ostrożności, nie odpinając na razie niczego, spróbował dobrać się do telefonu. Chciał sprawdzić wszystko, co tylko mógł.
Light Yagami
Light Yagami

Liczba postów : 4
Join date : 24/04/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Kristiaan Roos on Sro Maj 23, 2018 11:31 pm

Demon zerknął mimochodem na towarzyszącego chłopakowi shinigami. Miał wrażenie,ze uśmiechnięta morda bawi się całkiem nieźle. No cóż każdy sposób zbicia nudy jest dobry… A dopóki im nie przeszkadzał i on mu w drogę nie wejdzie.
Raz jeszcze spojrzał na całe to ustrojstwo, a potem sięgnął po nóż. Postanowił pzreciąć ten cholerny wystający do góry drucik.

Kristiaan Roos

Liczba postów : 3
Join date : 29/04/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Takeo Kurome on Czw Maj 24, 2018 10:17 pm

Baal podszedł bliżej do ciała, ostrożnie, by nie naruszyć niczego, co mogłoby być pod jego nogami. Wolał się nie naciąć na ewentualną pułapkę. Już na pierwszy rzut oka widział, że kobieta jest martwa, choć niestety nie mógł powiedzieć z jakiego powodu się to stało, a przynajmniej nie na oko. Przykucnął, by przyjrzeć się jej bliżej, po czym spojrzeniem zaczął szukać czegokolwiek, co mogłoby naprowadzić na to, kim jest tak właściwie ta kobieta, bądź skąd mógłby ją znać czy on, czy L. Na razie nie ruszał niczego, obawiając się, czy nie jest to jakiś rodzaj pułapki, bo przywiązanie ciała żyłką było co najmniej nietypowe, zakładając że została ona zabita gdzie indziej. Jedyne, o co mógłby się pokusić w obecnej sytuacji, jeśli coś takiego znalazł, to sprawdzenie dokumentów, o ile są prosto dostępne.

Takeo Kurome

Liczba postów : 6
Join date : 29/04/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Mistrz Gry on Pon Maj 28, 2018 9:12 pm

Po przecięciu drucika wystającego z telefonu, nie stało się kompletnie nic, poza utratą jedynej kreski zasięgu.

Baal, przeszukując ciało nieznanej mu niewiasty, nie odkrył niczego zdradzającego jej tożsamość. To właśnie było dziwne - nie znalazł przy niej nic, nawet starego biletu autobusowego, czy papierka po gumie.
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 212
Join date : 05/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Light Yagami on Wto Maj 29, 2018 12:34 am

Kira już, tak poniekąd, czekał na to jak wszystko będzie wysadzone w diabły i w powietrze. Nawet miał kazać na szybko Ryukowi go wskrzesić, jeśli tak by się stało, jako shinigami miałby takie możliwości, o ile znów byłaby magia i moce na terenie miasta. Podszedł, odpiął telefon od stelaża, a potem na szybko zaczął przeglądać, co się na nim znajduje, oddalając się się jednak stąd powoli, wciąż bojąc się o to, czy coś się może zadziać nie do końca przewidzianego.
- Panowie, radziłbym powoli się wycofywać. - Odezwał się do pozostałych. - Głębiej raczej nic nie znajdziemy, poza tym co znalazł... L. - Spojrzał na kobietę, której wygląd nic mu nie mówił. - Nie miała przy sobie kompletnie nic? - Spytał, słusznie zakładając że już została przez L'a-nie-L'a przeszukana.
Light Yagami
Light Yagami

Liczba postów : 4
Join date : 24/04/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Cornelius Rex on Pią Cze 01, 2018 5:13 pm

Cornelius który dostał polecenie by dostarczyć im komunikatory, skrzywił się trochę na sama myśl o pracy w śmierdzących,niesplamionych kanałach, w których gnieździło się cholera wie co.
Wylądował swoim pojazdem nieopodal statku, odciągnął pierwszy lepszy właz i zeskanował. Brak żywej duszy w tym wejściu sprawił,że przespacerował się kawałek ulicą i ponowił czynność. Tym razem korzystał ze swojej zdolności termowizji, a widząc trzy ciepłe punkty, oraz słysząc jakiś głos uznał,ze dotarł do celu.
– Długo się będziecie tam kisić? – zawołał do tych na dole, nie mając ochoty nawet tam schodzić.
– Znaleźć znajdziemy, zapewne więcej pułapek – mruknął mefisto.
On także nastawił się bardziej na jakieś fajerwerki i… trochę poczuł się zawiedziony. Słysząc jednak głos na górze westchnął cicho.
– Jak chcesz to możesz nam pomóc
– A macie tam co ciekawego?
– Trupa z telefonem – uciął krótko patrząc na ustrojstwo.
– Dzięki, postoję!
– Tchórz. mruknął pod nosem.
Rozejrzał się jeszcze czy nie ma innych pułapek na widoku. Zaraz sie przyjrzy telefonowi jaki miał Kira, ale najpierw wyjdzie na powierzchnię. Zaraz potem wszedł na górę po drabince.
Cornelius Rex
Cornelius Rex

Liczba postów : 20
Join date : 02/04/2017

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Takeo Kurome on Sob Cze 02, 2018 12:50 pm

Baal spojrzał w stronę źródła głosu, jednak nie odpowiadał w żaden sposób. Kiedy upewnił się że wszystko sprawdził, na co pozwalała mu pozycja w jakiej zastał kobietę, wstał i odwrócił się do pozostałych, a gdy ci zaczęli kierować się w stronę wyjścia, podążył za nimi, choć po drodze się jeszcze rozglądał, analizując wyostrzonym słuchem, węchem i wzrokiem okolicę. Wolał być pewien, że nic nie pozostawili, jeśli nie licząc ciała, ale tym niech zajmą się techniczni.
- Na osiemdziesiąt procent nic nie znajdziemy, nawet jak pójdziemy dalej. - Westchnął cicho, zerkając kątem na Lighta. - Yagami-kun. Rozumiem, że zechcesz nam towarzyszyć, by podsumować wnioski? - Zagadnął, pytająco spoglądając na Kirę.

//ZT - wsio do akademika poszli

Takeo Kurome

Liczba postów : 6
Join date : 29/04/2018

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Re: Kanały

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach