Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Drzewo Dusz

Go down

Drzewo Dusz

Pisanie by Admin on Czw Gru 08, 2016 12:28 pmOgromne stare drzewo rosnące na środku wyspy. Choć widać je już po przybyciu na wyspę, drogą do niego wcale nie jest taka łatwa jak się może zdawać. To święte miejsce dla mieszkańców, nie bez powodu zatem roztacza się wokół niego wioska.  Drzewo zdaje się też w jakiś sposób przyciągać duszę zmarłych, które gromadzą się w jego pniu. Zjawisko to w połączeniu z mocami astralnymi pozwala na wzajemną komunikację miedzy światem zmarłych, a światem żywych. Stąd widok osób rozmawiających z drzewem stał się czymś normalnym. Od wtajemniczonych magów lub szamanów, można usłyszeć pogłoski, jakoby drzewo to było połączone swoista siecią energii z całą wyspą. Jakoby doskonale wiedziało, kto gdzie aktualnie się znajduje, gdzie rośnie konkretna roślina, lub gdzie znajduje się zaginiony szczeniaczek. Rozgniewanie dusz, poprzez brak czci może rozgniewać wyspę i doprowadzić do klęski, pamięć i szacunek to droga do pomyślności i sukcesów.

Legendy Drzewo Dusz jest połączeniem dwóch światów: materialnego i duchowego. Jego korona majestatycznie roztacza się nad wyspą, korzenie zaś oplatają się wokół kryształowego serca głęboko pod ziemią. Koegzystencja w dwóch światach ma owocach swoista życiodajną energią ochraniająca mieszkaniowców przed negatywnymi siłami.
Tej legendzie można doszukiwać się ziarna prawdy, ponieważ owoce jakie to drzewo wydaje raz na trzy lata są wyjątkowo smaczne choć odrobinę twarde. Spożycie ich bez wątpienia utkają dusze, przynosi jej spokój, natchnienie do rozwiązanie problemów, oraz zapoczątkowuje zmiany w życiu. Mikstury wykonywane z soku pozyskanego z niedojrzałych owoców mają działanie toksyczne, znane są z wprowadzania w stan pozornej śmierci i delirium.

Aby na stałe odblokować wyspę, należy udać się do tej lokacji i złożyć swoistą ofiarę pod drzewem. Przedmiot ten można zdobyć tylko na wyspie błyskawic. Po akceptacji próby, postać ma dostęp do wszystkich lokacji na wyspie, a ona sama przestaje być wrogo nastawiona.
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach