Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Dolina Tronów

Go down

Dolina Tronów

Pisanie by Admin on Czw Cze 08, 2017 5:01 pmDolina Tronów znajduje się niedaleko portu, a kamienne statuy na szczytach gór są nie tylko znakiem rozpoznawczym, ale również charakterystycznym elementem wyspy ognia. I to właśnie nim lokacja ta zawdzięcza swoją nazwę. Historia samych kamiennych figur nie jest ani długa ani skomplikowana.W ten sposób zaczęto upamiętniać wpływowe osoby, które w znaczący sposób wpłynęły na życie mieszkańców. I tak znaleźć tu można pierwszego przywódcę, jak i Madarę. Dwie z 6 figur są uszkodzone, zniszczenia nastąpiły podczas erupcji wulkanu, a po drugiej stronie gór znajduje sie gruzowisko. To ponura pamiątka minionych czasów, gdy to dochodziło do rożnych sporów politycznych, wraz z upadkiem reputacji upadała również podobizna danej osoby.

Sama dolina nie jest duża. Z jednej strony tworzy naturalną zatokę, w której znajduje się port oraz plaże czarnym piaskiem, druga strona gór to gruzowisko kamieni i ostrych jak brzytwa skał. natomiast zabudowania znajdują się w sąsiedztwie doliny, dzięki czemu charakterystyczne sylwetki są widoczne w większej części miasta. Dolina Tronów nie jest ani świętym, ani historycznym miejscem, co pozwala na w miarę swobodny dostęp do kamiennych posagów. Trzeba się jednak liczyć z tym,ze uszkodzenie ich może wiązać się z rozwścieczeniem mieszkańców, dla których dolina ta jest częścią historii i dorobkiem kulturowym.


Ciekawostka. Jakieś trzy lata temu dwa posągi pasły ofiarą żartu. Na szczęście były to obchody jednej z rocznic,ale do dzisiaj niektórzy twierdzą, że wyglądały lepiej niż oryginał.

avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach