Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Pustynny Wicher

Go down

Pustynny Wicher

Pisanie by Admin on Czw Cze 08, 2017 2:24 pmWielki, powolny, ociężały, buchający raz po raz spalinami, niczym zmęczony ciężką wędrówką przez pustynny ocean. Owiany piaskami tajemnicy niczym sama pustynia. Dla jednych to symbol arki i dobrobytu, dla innych tematem tabu. Gdy o żywność jest trudno trzeba sięgać po nietypowe, a nieraz i drastyczne metody przetrwania.

Ten średniej wielkości statek pełni podwójną rolę. Z jednej strony jest kryjówką dla grupy łowców o nazwie Pustynne Wilki, z drugiej pełni rolę przetwarzania żywności. swoistej fabryki, uzbrojonej po zęby. Gdy nastaje czas łowów, członkowie watahy dosiadają mniejszych statków i ruszają pięcioosobowymi grupami na polowanie. Ich łupem pada przeróżna pustynna zwierzyna, od skorpionów począwszy, na olbrzymich czerwiach wykurzonych z jam kończąc. Upolowane trofea trafiają na statek, gdzie są przerabiane na jedzenie, broń czy ubrania, a następnie nierzadko sprzedawane miejscowym.
I choć sam Pustynny Wicher trzyma się z  daleka od zabudowań, tak czasem można spotkać łowców na pustyni, lub w osadzie handlujących swoimi zdobyczami, lub też rekrutujących nowych chętnych. Sama praca wymaga jednak wyrzeczeń. Praca tego typu jest trudna i ryzykowna, a nastawieni mieszkańców nierzadko negatywne. Częściowo przyczyniają się do tego plotki, jakoby do tej ciężkiej pracy były zmuszane dzieci, za przysłowiową miskę ryżu. Zapewne jeszcze usypie się wiele piasku nim reputacja grupy ulegnie zmianie, lecz z pewnością widok charakterystycznego metalowego statku, lub mniejszej łodzi z charakterystycznym czerwonym logiem, mogą być ratunkiem dla zagubionej na pustyni duszy.
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach