Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Tantaruga

Go down

Tantaruga

Pisanie by Admin on Sro Cze 07, 2017 12:35 pm
Wyspa ta jest wyjątkowa pod wieloma względami, ale to co wyróżnia ja spośród pozostałych jest fakt, iż pozostaje ona w ciągłym ruchu. Tantaruga to w rzeczywistości jest ogromnym morskim żółwiem, który liczy sobie ponad tysiąc lat. Tylko nieliczni widzieli go w całej okazałości bowiem większa część zwierzęcia znajduje się pod wodą. Te niezwykłe rozmiary i długowieczność zawdzięcza magicznemu kryształowi jaki wiele lat temu połknął, a jaki dziś znajduje się najprawdopodobniej w jego żołądku. W naturalny sposób środek wyspy znajduje się wyżej niż jej krańce, co wiąże się z naturalną budową anatomiczną żółwia.

Klimat
Klimat tutaj zmienia się stale, ale łagodnie. Choć występują tutaj pory roku ich intensywność zależny od aktualnego położenia wyspy, stąd też nie ma dwóch identycznych wiosen. Gęsta roślinność i spora ilość wody sprawiają, że klimat jest tu wilgotny i ciepły, czasem nawet parny, a rankiem mgła otulająca konary drzew jest zjawiskiem typowym dla tego regionu.  Obfitość wody przyciąga też najróżniejsze zwierzęta, których tak licznie nie znajdzie się na innych wyspach, trzeba jednak mieć się na baczności: niektóre gatunki bywają jadowite.

Ekonomia
Endemiczne gatunki roślin i zwierząt są niezwykle cenne na rynku, zwłaszcza wytwarzane z nich lokalne lekarstwa, lub też trucizny. Te rzadsze pożądane są przez kolekcjonerów czasem osiągając oszałamiająco wysokie ceny. Kryształowo czysta woda także znajduje swoich zwolenników zwłaszcza, gdy zbiorniki są udostępniane turystom. Jednak wbrew pozorom deficytem jest tu… ziemia uprawna. Choć ekosystem wytworzył tutaj glebę, jest jej zbyt mało na rozległe uprawy roślin. Stąd dominują tutaj typowe owoce morza, ryby, czy glony. Chleb czy inne produkty oparte na mące są tutaj towarem luksusowym.

Rasy:
Podwodne miasteczko jest zdominowane przez alkonitów, którzy stanowią tam ponad 90% całej populacji. Z kolei na powierzchni schronienie znaleźli głownie narwi, acz z racji lasów można tu także spotkać elfy, choć te nie występują tu tak licznie jak na swojej macierzystej wyspie. Najmniej liczną populacja są ludzie.

Dla gracza:
Wyspa nie posiada typowego portu, ponieważ nie ma go gdzie wybudować. Większe statki towarowe cumują przy specjalnych bojach, gdzie odbywa się załadunek i rozładunek towarów. na brzuchu zwierzęcia znajduje się podwodne miasto rdzennych mieszkańców. Ponad to jeżeli twoja postać nie jest przyzwyczajona do specyficznej morskiej kuchni, musisz się liczyć z  kłopotami z układem pokarmowym jak np biegunka, czy bóle brzucha.
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach