Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Centrum Miasta

Go down

Centrum Miasta

Pisanie by Admin on Sro Gru 07, 2016 1:20 pm


To tu znajduje sie całe serce miasta, które rytmicznie pulsuje rzez cała dobę, wraz z kolejnymi godzinami szczytu i nocnego odpoczynku. Składa sie ono głównie z betonowo-szklanych budynków, niekiedy o tak imponujących rozmiarach,że trzeba posiłkować się magią, lub nietypowymi rozmiarami by dostać się na ostatnie piętro. Budynki mieszkalne stanowią tutaj zdecydowaną mniejszość. Większość budowli stanowią wszelakiego rodzaju biurowce, urzędy czy miejsca publiczne jak kina, teatry, czy kościoły. Nie zapomniano również o parkach, czy placach na których czasami odbywają się huczne imprezy. Z kolei na ulicach można spotkać przedstawicieli różnych ras, niemal zawsze skrytych w ludzkiej powłoce, a każdy z nich zdaje się pędzić za ważnymi zadaniami niczym mrówka w mrowisku.

Architektura
Większej różnorodności nie znajdzie się nigdzie. wiele budynków jest tak oryginalnych,że są unikatem na skalę globalną. Bez wątpienie jednak dominują tutaj wysokie wieżowce i drapacze chmur, choć wiele mniejszych budynków im nie ustępuje. By zapewnić w miarę komfortowe warunki, przestrzeń miasta została wzbogacona o zieleń, czy to na poziomie ulic, czy na poziomach budynków. Rozwiązania komunikacyjne pozwalają sprawnie przemieszczać się po centrum bez potrzeby posiadania swojego samochodu. Linie kolejowe biegną pod ziemią (sieć metra) jak i nad ziemią (sieć wiaduktów), a dla pojazdów latających wytyczono specjalne korytarze. Nowe budynki zazwyczaj powstają w ciągu miesiąca, powodem są głownie prace na 3 zmiany, chociaż wieksze projekty zajmują większą ilość czasu.

Klimat
W centrum miasta panuje umiarkowany lecz stały klimat. Przez większość roku temperatura tutaj jest stała i osiąga około 22°C co odpowiada większościom mieszkańców. Tego typu warunki zapewnia skomplikowany i drogi system kontroli pogody, który z powodu wysokich kosztów utrzymania ogranicza się tylko do centrum. Prognozy pogody są tu układane z tygodniowym wyprzedzeniem i osiągają 90% dokładności. Nie występuje tu problem smogu, jaki czasem nawiedza dzielnice przemysłową. Chociaż takie rozwiązanie zapewnia względne bezpieczeństwo, czasami zdarzają się różne niespodzianki. Tym bardziej,że centrum jest pod otwartym niebem i nie ogranicza go żadna kopuła.

Ekonomia
Lwią cześć mieszkańców stanowią pracownicy biurowi tacy jak politycy, urzędnicy, czy prawnicy. Nie wytwarzając swoich dóbr korzystają z pracy innych, napędzając jedynie gospodarkę miasta kupując dobra w sklepie. Ważna częścią serca miasta są także wszelkie notowania na giełdzie i udziały różnych spółek, lecz ta ryzykowna gra nie zawsze przynosi korzyści ogółowi.

Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach