Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Loch Lomond

Go down

Loch Lomond

Pisanie by Admin on Sob Sty 14, 2017 3:03 pmJest to jezioro okryte stosunkowo złą i ponurą sławą, głównie ze względu na panująca tu strefę śmierci. Znajduje się ono przy granicy skutej lodem, tuż u podnóża gór, które tu nie osiągają jeszcze sporych rozmiarów. Drugi brzeg jeziora jest oddalony o jakieś 7 km, a jego głębokość osiąga około 700 metrów.. Jezioro to nie zamarza nawet zimą, co jest fenomenem zważywszy na umiejscowienie zbiornika. Samo jezioro zasilane jest głównie z topniejącego śniegu, a dzięki sporym zasobom słodkiej wody jest traktowany jako zapasowy zbiornik wody pitnej. Kiedyś było mniejsze lecz odkąd zaczęto wydobywać minerały w pobliskiej kopalni napływ wody nieco się powiększył i co roku poziom wody podnosi się o kilka milimetrów.

Kilka lat temu jezioro to nie odbiegało niczym innym od standardu. Mimo oziębienia klimatu wiele wodnych stworzeń znalazło schronienie w jego głębinach i podwodnych jaskiniach. Wszystko zmieniło się gwałtownie, wraz z wybuchem w kopalni. Wskutek silnych wstrząsów i pożaru doszło do pięknienia dna jeziora i uwolnienia zgromadzonego w skałach dwutlenku węgla. Pierwszym symptomem swoistej bomby z niepuszonym zapłonem były martwe zwierzęta i ryby. Pierwsi zauważyli to rybacy, lecz sprawę zbagatelizowano. Los jeziora przesądziły ulewne deszcze. namoknięta gleba nie utrzymała ogromnego głazu który z impetem wpadł do wody otwierając drogę ucieczki uwiezionego we wodzie gazu. Ogromne ilości dwutlenku węgla niczym wieczorna mgła rozlała się po okolicy docierając do niżej położonych zabudowań. Następnego poranka wschodzące słońce przywitała głucha cisza
Dziś jezioro to nazywa się również jeziorem śmierci i nie bez powodu ponieważ nawet magia w tym miejscu zdaje się zanikać całkowicie.

avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach