Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Czerwone Wzgórza

Go down

Czerwone Wzgórza

Pisanie by Admin on Sro Sty 04, 2017 12:10 amWzgórza znajdują się tuż na skraju Doliny Rozpaczy, lecz by zobaczyć ich niepowtarzalne piękno, trzeba wdrapać się na sam szczyt. Widok potrafi zaprzeć dech w piersi niejednej osobie. Skały wyraźnie,lecz stopniowo przechodzą z barwy brązowej na czerwoną, co jest spowodowane sporą ilością minerałów, w tym żelaza, w glebie. Jednak bajecznego wyglądu nadają im rosnące tu kwiaty, które kwitną przez cały rok. Nieco głębiej kwiecisty dywan ustępuje już pola roślinom uprawnym.
Na uwagę zasługuje też niewielki lasek wysokich i wiecznie zielonych iglastych drzew, które rosną wokół podziemnego zbiornika z wodą. Naturalne jezioro jest wykorzystywane do podlewania upraw. W zagajniku można spotkać niewielkie miejscowe ssaki i ptaki. Miejsce to nadaje się na odpoczynek w cieniu drzew, nie ma tu bowiem agresywnych drapieżników. Kłopot mogą sprawić jedynie dzikie gniazda pszczół i os, które zapylają okoliczne kwiaty. Pszczelarze starają się pilnować podopiecznych,jednak nie zawsze jest to możliwe.

Czerwone wzgórza w szerszym kontekście kontrastują z sąsiednim krajobrazem. Są przejawem piękna i życia, gdy za chwilę krajobraz przechodzi w jałowe pustkowie. Widać to zwłaszcza z góry. Granicę dodatkowo może pogłębiać droga brnąca wzdłuż, nieopodal krawędzi wzgórz. Szlak prowadzi na pola gdzie stopniowo się rozgałęzia. Z racji magnetycznych właściwości skał, wędrówka nocą po wzgórzach przy tańczącej zorzy polarnej, może być niezapomnianym widokiem.
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach