Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

Krzyczący Zamek

Go down

Krzyczący Zamek

Pisanie by Admin on Wto Sty 03, 2017 2:32 pmPiękny klimatyczny i nieco przerażający stary zamek umiejscowiony na granicy miedzy obrzeżami, a lasem. Nie jest zbyt duży, został wybudowany z myślą o funkcji strażnicy, oraz tymczasowym miejscu na odpoczynek. Wybrukowany podjazd do głównej bramy rozświetlają latarnie uliczne zasilane magią. Obecnie zamek ten stoi opustoszały z całym swoim wyposażeniem... no przynajmniej tym zbyt ciężkim i mniej cennym. Stare magiczne księgi i inne zapiski już dawno zniknęły wraz z zapasami żywności, czy innymi cenniejszymi rzeczami. Niemniej wewnątrz stan budynku jest dobry, chociaż okryty kurzem i pajęczynami. Z racji wyglądu głównej wieży, warownie często określa się mianem Krzyczącego Zamku, lecz nazwa ta nie wywodzi się tylko z samego wyglądu.

Jest to jedno z nielicznych miejsc mocy. Gdy umowne granice administracyjne uległy zmianie, obiekt ten sprzedano, kupiła go dość zamożna rodzina, która szukała spokoju od zgiełku miasta. Rodzina na pozór uczciwa i szczęśliwa za jego murami ukrywała swój dramat. Pan domu, i głowa rodziny, zajmujący zresztą wysokie stanowisko na politycznym stołku, szybko dał się pochłonąć władzy i mamonie. Przekonanie o własnej wyższości i nietykalności wzięło górę nad miłością i zdrowym rozsądkiem. Najpierw zaczął poniżać swoją żonę, potem bić ja razem z dziećmi, potem sprowadzać kochanki. W końcu po paru latach doprowadził swoja rodzinę do takiego wyniszczenia psychicznego, że nękane ofiary nie tylko popełniły samobójstwo, ale też zamordowały swojego prześladowcę. Po tragicznej nocy zamek stopniowo zaczął pustoszeć, kolejni właściciele  doświadczali obecności duchów dręczonych kobiet. W końcu opustoszał na dobre, ale nie umarł. Jego mury zdawały się zatrzymywać przez lata energię wszystkich gości, a magiczna aura osiągnęła punkt krytyczny na stałe gromadząc się wokół tego miejsca.

Dziś budowla ta zdaje się żyć własnym życiem, przyciągając w swoje okolice wszystkich magów, którzy chcą potrenować czary, nie zużywając przy tym zbyt dużo własnych zasobów many. Kilka miesięcy temu duchy nieszczęsnych kobiet zostały odprowadzone na drugą stronę przez odpowiednie osoby, lecz plotki jakoby nadal tu straszyło nadal krążą po okolicznych mieszkańcach.
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach