Darmowy Kurs CSS
  1. Podstawa:
  2. Zaklep sobie:
  3. Przydatne:
  4. Mechanika:
  5. Warto zerknąć:

System Rang

Go down

System Rang

Pisanie by Admin on Nie Sty 01, 2017 11:02 pm

Aby ułatwić orientacje co do wpływu danej postaci, na forum funkcjonuje prosty system rang. Tyczą się one konkretnej postaci, a nie samego gracza, stąd postacie należące do danej osoby mogą mieć różną pozycję w społeczeństwie. Każda z powyższych rang obejmuje dość szerokie spektrum działania i są umownym systemem oceniania wpływu postaci na fabułę. Jest ich tak mało, ponieważ fabularnie istnieje wiele różnych organizacji, które maja swój wewnętrzny system oceniania i awansów, a spisanie i zapamiętanie tego wszystkiego odebrało by dobrą zabawę. Każda postać nie ma stale przypisanej rangi, w zależności od losów fabularnych może awansować, jak i spaś szczebel niżej, co oddaje różne sytuacje jakie można spotkać również w świecie realnym. Blokujemy jedynie możliwość zdobycia zbyt wysokiej rangi na wstęp nowym graczom. Pierwsza postać na start nie może przekroczyć rangi 2 poziomu (Obeznany), co jest podyktowane względem bezpieczeństwa i komfortu gry na forum. Oczywiście z biegiem czasu i wraz z rozwojem gry fabularnej postać może awansować wyżej. Po miesiącu aktywnej gry fabularnej gracz może stworzyć następną postać z wyższą rangą, maksymalnie jednak do 5 poziomu (ranga Mistrza).
Rangę przyznaje administrator, ponieważ nie zależą one od ilości postów. Gracz otrzymuje ją dopiero, kiedy postać ma gotową kartotekę. To znaczy kiedy karta postaci jest skończona i zaakceptowana, a ona sama posiada rozpisane statystyki. Bez tych dwóch rzeczy i rangi nie można grać fabularnie.
Poniżej znajduje się orientacyjny opis rang.


Opis rang:

Początkujący:
Postać z tą rangą jest przeciętnym Kowalskim, który samotnie nie ma większego wpływu na cały świat gry. W organizacjach ranga ta jest nadawana zazwyczaj rekrutom którzy niedawno dołączyli do szeregów i nie posiadają jeszcze doświadczenia.
Do tej grupy zaliczają się wszystkie przeciętne postacie.

Zaawansowany:
Postać nie jest już zwykłą szarą myszką. Posiada niewielkie zaplecze i znajomych w których ma wsparcie. Co za tym idzie ma już niewielki wpływ na świat gry, chociaż ten ogranicza się do jego najbliższego otoczenia. W organizacjach ranga ta odpowiada zwyczajnemu członkowi, który chociaż ma już jakieś doświadczenie, jeszcze nie osiągnął czegoś więcej.
W tej grupie można znaleźć głównie początkujące w danym zawodzie osoby.

Obeznany:
Postać z którą już można się liczyć. Posiada odpowiednie stanowiska i może lokalnie wpływać na otaczający ją świat. Być może nie jest najsilniejsza, lecz zadzieranie z nią może przynieś powabniejsze konsekwencje. W organizacjach osoba z tą rangą ma już jakieś osiągniecie, bierze udział w większych akcjach, a utrata takiej osoby z pewnością zmusi do zmiany planów.
W tej grupie można znaleźć między innymi bardziej znanych dziennikarzy, biznesmenów ze średnimi firmami czy polityków niższego szczebla.

Prawa ręka:
Przedostatni szczebel w karierze. Te miejsca zajmuj już utalentowane jednostki, które mają szeroki wpływ na otaczający je świat, ale nadal jeszcze brakuje im odrobinę do bycia na szczycie. Często pełnią one funkcje zastępców, prawych rąk swoich przełożonych jednoczesne mając pod sobą sporą gromadkę podopiecznych. Zadzieranie z takimi osobami przyniesie poważne konsekwencje, nie wyłączając w to ryzyka śmierci delikwenta.
W tej grupie można znaleźć między innymi przeróżnych polityków, biznesmenów z większymi korporacjami, czy znane i wpływowe gwiazdy dużego ekranu.

Mistrz:
Są to mistrzowie w swoim fachu. Posiadają szerokie wpływy na całą politykę Keiru, a obranie ich za cel może skończyć się szerokim skandalem, lub poważnymi zmianami wpływającymi na wszystkich mieszkańców.  Swój sukces zawdzięczają nie tylko ciężkiej pracy, ale także ponad przeciętnymi zdolnościami.  Postać z taka rangą na start jest przyznawana jako nagroda, w pozostałym wypadku trzeba ja zdobyć fabularnie.
W tej grupie można znaleźć między innymi radnych, różnych przywódców konkretnych grup.

Specjalny:
jest rangą specjalną, nadawaną przez administracje postacią które maja kluczowy wpływ na fabułę forum. Ich zabicie nie jest możliwe ponieważ wiązało by się to ze zbyt pozwanymi zmianami w grze.
Admin
Admin
Admin

Liczba postów : 235
Join date : 04/12/2016

Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach